Hirdetések beszúrása
Saját kutatásaink alapján íme egy átfogó lista azokról a stratégiákról, amelyek sikeresnek bizonyultak a közvetítőknél:
- Közöld a nézőiddel, hogy reklámszünet jön – Ha az alkotók és/vagy a moderátorok manuálisan indítják a reklámokat, javasoljuk, hogy szólj a nézőknek, ha reklámszünetet tartasz. Azok automatikus reklámfuttatást beállító alkotóknál, az bizonyul hatékonynak, ha az oldalukon közlik, milyen gyakran és milyen hosszú reklámszünetek lesznek.
- Ne add le az összes reklámot előre, vagy a végén – Ha minden reklámot a közvetítésed elején adsz le, általában alacsonyabb lesz a nézőszámod, mert a közönség még mindig érkezik a közvetítésedre. Ez a nézőknek is kellemetlen élmény lesz, mert sokan a lejátszás előtti reklámokat látva távozhatnak. A közvetítés végére helyezett reklámok szintén kevesebb bevételt termelnek, mivel a közvetítések vége felé a nézőszám jelentősen esni kezd.
- Kezdd óránként 1 percnyi reklámmal – Azt javasoljuk, hogy óránként egy percnyi reklámmal kezdj, például két menetnyi játék közé beszúrt rövid szünetekkel. Ezután lassan, fokozatosan növelheted a reklámidőt és hozzászoktathatod a közönségedet a szünetekhez. Idővel elérheted az óránként 3 percnyi javasolt reklámidőt a maximális bevétel érdekében.
- Futtass több, rövidebb reklámblokkot – Ha már magabiztosabb vagy a közvetítésedet és közönségedet illetően, javasoljuk, hogy több, 1-2 perces reklámszünetet tarts minden közvetítési órában, ne egyszerre adj le minden reklámot.
- Jelölj ki, vagy automatizáld a reklámszüneteket – Tudjuk, hogy nehéz manuálisan futtatni a reklámokat, hogy következetes maradj, különösen élő tartalom esetén, ezért van pár eszközünk a reklámok automatikus futtatására. Ilyenek például a Nightbot vagy a Moobot. Ha vannak megbízható moderátoraid, az ő közreműködésüket is kérheted, hogy futtassanak reklámot a nevedben.
- Várj legalább 15 percet a reklámszünetek között – Az egymáshoz túl közel eső reklámblokkok ronthatják a nézőid élményét. Mivel az 1-3 perces reklámszünetek az optimálisak, javasoljuk, hogy legalább 15 perc szünetet tarts közöttük. Ha így teszel, könnyedén elérheted a kívánt óránkénti reklámmennyiséget.
Reklámelhelyezés
Csatornatulajdonosként csak rajtad múlik, hogy közvetítés közben is futtatsz-e reklámokat, de fontos emlékezni rá, hogy nem minden néződ fog reklámokat látni. A reklámok kiosztása a néző tartózkodási helyétől és elérésétől függ. Ha úgy döntesz, afféle bónusz előnyként engedélyezheted a hirdetésmentes megtekintést az előfizetőid számára. Mivel ez gyakori a partnerek és érdekeltek csatornáin, sok Twitch-felhasználó arra számít, hogy a feliratkozás egyik járuléka a reklámmentesség, ezért fontos tudatni a közösségeddel, hogy a reklámmentes közvetítés elérhető-e a csatornád feliratkozóinak.
Aggaszt, hogy a nézőid esetleg lemaradnak valamiről, miközben reklám fut a csatornádon? Ha a játékkategóriában közvetítesz, a nézőid továbbra is láthatják a közvetítésedet a kép-a-képben megoldásnak hála, még reklám közben is. Kattints ide , hogy többet tudj meg a kép-a-képben és egyéb reklámfunkciókról.
Pénzkeresés reklámokkal
A partnerek és érdekeltek, bármekkora közönségük is van, a reklámok sugárzásával keresnek pénzt. Ahogy növekszik a nézőszámod, úgy fog nőni a reklámbevételed is.
A reklámszünetek 30 másodperctől 3 percig terjedő hosszúságúak lehetnek, és az ezekből származó bevételek attól függnek, hányan látják a reklámot. Minél több a nézőjük, annál többet keresel. Azt javasoljuk, hogy több, rövidebb reklámszünetet tarts a közvetítés során ahelyett, hogy az elejére vagy a végére teszed mindet. A nézőszám általában a közvetítések félidejében a legmagasabb, ezzel maximalizálhatod a bevételeidet.
Szeretnéd kipróbálni a hirdetés lehetőségét… akár most rögtön? Kattints az alábbi gombra, hogy hozzáférhess az alkotói irányítópulthoz és reklámot indíthass!