Chapter Select
Zdroje a nástroje, ktoré pomôžu streamerom vybudovať si dobré návyky
Tu je zoznam vecí, ktoré je dobré robiť:
- Použivaj licencovanú hudbu tretích strán:
Pozri si náš pomocný článok , ktorý obsahuje odporúčané licencované možnosti hudby tretích strán pre streamerov. Pri výbere hudby pre svoje streamy sa tiež môžeš sa rozhodnúť používať skladby bez autorských práv pre svoje streamy alebo spolupracovať s hudobníkom na vytváraní vlastnej hudby, ktorú ti povolí používať na tvojom kanáli Twitch.
- **Používaj pôvodné vizuály a prekrytia:**tvoje prekrytia, grafika, emotikony a ďalšie vizuálne prvky by mali byť jedinečné pre tvoj kanál. Tým sa tvoj stream odlíši od ostatných a eliminujú sa akékoľvek potenciálne nároky na autorské práva súvisiace s vizuálmi. Ak potrebuješ pomoc s vytváraním podkladov pre svoje streamy, spolupracuj s grafikmi na vytvorení originálnych vlastných vizuálov, ktoré budú odrážať tvoju značku a ktoré ti príslušný umelec povolí používať na tvojom kanáli Twitch.
- Navštív <strong>videotvorcu Twitch</strong> :
Zoznám sa so stránkou Videotvorca Twitch na tabuli tvorcu. Tento výkonný nástroj ti umožňuje spravovať videá, kontrolovať videá, ktoré obsahujú časti s vypnutým zvukom (viac informácií nájdeš tu ) a kontrolovať počet sankcií za porušenie autorských práv, ktoré máš na svojom kanáli.
- Sleduj sťažnosti týkajúce sa autorských práv v <strong>Správcovi nárokov ohľadom autorských práv</strong> :
Ak dostaneš oznámenie DMCA, môžeš si podrobnosti oznámenia (vrátane času a dátumu prijatia, nárokujúcej strany, popisu diela chráneného autorskými právami a adresy URL) pozrieť nielen prostredníctvom e-mailu, ale aj priamo vo svojom Správcovi nárokov ohľadom autorských práv v časti Obsah na svojej tabuli.
- **Pochop, ako fungujú systémy detekcie zvuku chráneného autorskými právami Twitch:**Twitch má systém, ktorý skenuje videá na vyžiadanie a klipy na prítomnosť zvuku chráneného autorskými právami a stlmí časti videí na vyžiadanie a vymaže klipy, kde bude takýto zvuk nájdený (aby bolo jasné, nejde o sankcie za porušenie autorských práv ani oznámenie DMCA). Ak je časť videa na vyžiadanie stlmená, informácie o zistenom zvuku sa zobrazia v nástroji Videotvorca a streameri môžu podať odpor proti nesprávnym zisteniam podľa postupu opísaného tu . Navyše platí, že ak sa v priebehu 24 hodín zaznamenajú tri alebo viac prípadov zvuku chráneného autorskými právami, naše systémy ťa o tom budú informovať a automaticky zmenia určité nastavenia streamu, ako je popísané tu .
- Využi nástroje v nastaveniach streamu:
V tabuli tvorcu → Nastavenia → Stream sme vytvorili množstvo nástrojov, ktoré ti umožňujú prispôsobiť si streamovanie a nahrávanie videa. Môžeš si napríklad vybrať, či chceš, aby sa tvoje videá na vyžiadenia ukladali, ovládať, či budú tvoje videá na vyžiadanie v predvolenom nastavení „zverejnené“ alebo „nezverejnené“ (aby si ich mohol/mohla skontrolovať a vybrať, ktoré z nich sa majú zverejniť namiesto toho, aby sa to dialo automaticky) a dokonca môžeš vybrať konkrétne kategórie, v ktorých nebudú zverejnené videá na vyžiadanie, ak streamuješ v danej kategórii. Podobné nástroje sme vytvorili aj pre klipy.
- Používaj viacstopový zvuk:
Ako streamer možno budeš chcieť mať pre svoje priame prenosy, archívy a klipy iný zvuk. To môžeš urobiť priamo v Twitch Studio, kde máš možnosť vybrať viacero zvukových stôp na odoslanie do Twitchu – viac informácií nájdeš tu . Na podpore podobných funkcií sme spolupracovali aj s poskytovateľmi vysielacieho softvéru, ako je OBS. Viac informácií o tom, ako to funguje v OBS, nájdeš tu .
Ak sa chceš dozvedieť viac, tu sú niektoré ďalšie referencie:
Teraz, keď si sa dozvedel/a, čo môžeš urobiť, aby si si na Twitchi vybudoval/a dobré streamovacie návyky a aké zdroje máš k dispozícii, určite si to vyskúšaj!