Ajánlások a Twitch-en
Amikor a Twitch-re látogatsz, ajánlásokat teszünk, hogy segítsünk új közösségeket és tartalmakat felfedezni, amelyekről úgy gondoljuk, hogy tetszeni fognak. A cikk részletezi, hogyan készítünk ajánlásokat és tájékoztat, hogyan lehetsz hatással erre.
Címlapkörhinta
A Twitch kezdőlapjának tetején a látogatók megtalálják a címlap-körhintamenünket, ami az élő csatornák vagy a közelgő események előnézetét nyújtja. A körhintán olyan tartalmak láthatóak, amelyeket a Twitch munkatársai állítottak össze; nem automatizált rendszeren vagy a Twitch-csel való interakción keresztül töltődik fel. A Twitch kiemelheti tartalomkészítőink bizonyos szegmenseit, közelgő Twitch-eseményeket vagy a hirdetőink által szponzorált tartalmakat. A Twitch-körhinta régiónként változik, figyelembe véve az alkotók és tartalmuk földrajzi különbségeit, például a beszélt nyelveket.
Címlappolcok
Közvetlenül a körhinta alatt számos görgethető vízszintes tartalomlista található, amelyeket a Twitch „polcnak” nevez. Mindig mutatunk neked olyan polcokat, amelyeken szerintünk kedvedre való csatornák és kategóriák szerepelnek, és más polcokat is megmutathatunk, a Twitch munkatársai által válogatott tartalmakkal. A polcokat anyanyelved, eszközöd, böngésződ, Twitch-hez való viszonyod és bejelentkezési állapotod alapján választjuk ki számodra. Ha korábban már ellátogattál a Twitch-re, akkor a polcok sorrendje és a polcokon belüli csatornák is személyre szabhatók megtekintési előzményeid alapján. Ez azt jelenti, hogy a Twitch korábban megtekintett csatornáira és kategóriáira vonatkozó információkat használjuk fel, hogy új, szerintünk kedvedre való tartalmakat ajánljunk. Az összes Twitch-polc esetében az élő csatornák gyakrabban kapnak nagyobb prioritást, mint a nem élők.
Bal oldali navigációs sáv
A körhinta és a polcok bal oldalán a Twitch-felhasználók a „bal oldali navigációs sávot” látják. Itt a bejelentkezett felhasználók láthatják az általuk követett csatornák listáját, először az élő csatornákat, majd az offline csatornákat, az elérhető új videók számának megfelelően. A csatornák bekövetése után az ajánlott csatornák jelennek meg, amelyeket ismét régiód, anyanyelved, interakciós viselkedésed és megtekintési előzményeid alapján választunk ki. Ha már beléptél egy csatornára, a bal oldali navigációs sáv az ajánlott csatornák után egy harmadik listát is tartalmaz, amely az éppen nézetthez hasonló csatornákat tartalmaz.
Böngészés az oldalon
A Twitch kezdőlapján vagy bármely csatornaoldalon a nézők mindig a képernyő bal felső sarkában található „Böngészés” gombra kattintva találhatnak további tartalmat. A Twitch Böngészés oldalán a közvetítők által kiválasztott kategória vagy az élő csatornák szerint kereshetsz tartalmat. Ezután a kategóriákat vagy csatornákat a Twitch ajánlásai vagy a nézők száma szerint a magastól az alacsonyig rendezheted.
Keresősáv
A Twitch kezdőlapjáról vagy bármely csatornaoldalról a felhasználók a képernyő felső részén, középen található keresősávban is kereshetnek tartalmat. Amikor elkezdesz beírni egy szót, látni fogod a Twitch keresési javaslatait, amelyek a beírt szó közvetlen egyezései és a kategória vagy csatorna népszerűsége alapján javasolt keresési kifejezések, ahol az élő tartalom mindig az első helyen szerepel. Ha kiválasztasz egy keresési javaslatot, közvetlenül a javasolt kategóriára vagy csatornára kerülsz. Ha úgy döntesz, hogy a keresési eredményoldalra lépsz az egyik keresési javaslat kiválasztása helyett, a megjelenő keresési eredmények az élő csatornák, a népszerűség és a keresési lekérdezések egyezései alapján lesznek rendezve.
Mobiltartalom-hírcsatorna
A fentieken kívül a Twitch mobilalkalmazásai tartalmazhatnak egy tartalom-hírcsatorna fület is két külön görgethető függőleges hírcsatornával, eggyel az élő tartalomhoz, eggyel pedig a klipekhez. Ebben a hírcsatornában a népszerű élő csatornákból, kategóriákból és klipekből származó, valamint régiód, nyelved, eszközöd és böngésződ alapján választott tartalmakat jelenítünk meg. Ha korábban már ellátogattál a Twitch-re, az e hírcsatornán belüli, görgethető tartalom szintén számodra személyre szabott a megtekintési előzményeid alapján. A hírfolyamban lehetőséged van rákattintani a „Tetszik” vagy „Nem tetszik” gombra, amelyet a felfelé és lefelé mutató hüvelykujj ikon jelez. Ha a „Tetszik” gombra kattintasz, a hírfolyam több tartalmat fog mutatni az általad kedvelt csatornáról, a „Nem tetszik” gombra kattintva pedig egy ideig nem jelenít meg tartalmat az általad nem kedvelt csatornáról. A mobilalkalmazások tartalmi hírcsatornájával kapcsolatos további információkért tekintsd meg ezt a súgócikket.
Hogyan szabályozhatod, hogy mit látsz a Twitch-en
Míg algoritmikus ajánlásaink fontos szerepet játszanak a nézők felfedezéseinek és az alkotók növekedésének ösztönzésében, a Twitch lehetővé teszi a bejelentkezett felhasználók számára, hogy szabályozzák élményeiket, ha az ajánlott tartalom nem felel meg az elvárásaiknak. Bejelentkezés után eltávolíthatsz csatornákat és kategóriákat a Twitch polcairól, ha rákattintasz bármelyik csatorna mellett a három függőleges pontra, majd a „Nem érdekel” gombra. Ez megakadályozza, hogy ezt a csatornát vagy kategóriát valaha is ismét ajánljuk neked. Ha meggondolnád magad, eltávolíthatod ezt a korlátozást a fiókbeállításoknál. Ezen túlmenően, ha úgy gondolod, hogy a Twitch polcain lévő bármely csatorna megsérti a Twitch Közösségi irányelveit vagy Szolgáltatási feltételeit, jelentheted a csatornát a Twitch-nek úgy, hogy bármelyik csatorna mellett a három függőleges pontra kattintasz, majd a „Bejelentés” gombra, és ezután követed az instrukciókat. Ezenkívül, ha egy felhasználó blokkol egy másik felhasználót, akkor egyik felhasználó csatornája sem kerül ajánlásra a másik felhasználónak. A számodra nem érdekes ajánlások eltávolításával kapcsolatos további információkért tekintsd meg ezt a Súgócikket.
A Twitch oldalain és a Twitch mobilalkalmazásainak tartalom-hírcsatornájában elrejtheted azokat a tartalmakat, amelyeket nem szeretnél látni, ha rákattintasz a három függőleges pontra, és a „Nem érdekel” lehetőséget választod. Ha meggondolod magad, később a fiókbeállításoknál bármikor visszavonhatod egyes tartalmak elrejtését. A három függőleges pontra kattintva a „Jelentés” funkciót is használhatod, ha tartalmat szeretnél bejelenteni a Twitch-nek felülvizsgálat céljából.
A Twitch biztonságának védelme
Ajánlórendszereinket úgy alakítjuk ki, hogy figyelünk biztonságodra, ezért eltávolítjuk azokat a tartalmakat, amelyekről úgy ítéljük meg, hogy megsértették Közösségi irányelveinket vagy Szolgáltatási Feltételeinket. Ha többet szeretnél megtudni arról, hogyan kezeljük a Közösségi irányelveink megsértésével kapcsolatos bejelentéseket, látogass el a Végrehajtás oldalra.